Zawartość Twojej aktówki

Klawiatura KDC1805

Klawiatura KDC1805Klawiatura KDC1805Klawiatura KDC1805Klawiatura KDC1805

Waga: 1000g

Kolor: czarny

Napięcie zasilania: 10-24V DC

Pobór prądu: 150mA

Wymiary: 210x182x30 [mm]

Inne: na zamówienie inne opcje kolorystyczne

Kaseta KDC1805, tak jak poprzednie modele, wzorowana jest mechanicznie na znanej konstrukcji klawiatury KDC1803. Całkowitej zmianie uległ jednak panel wybierania oraz układ elektroniczny, który steruje urządzeniem. Zastosowanie procesora 16-bitowego, cyfrowego przetwarzania sygnału oraz zmiana panelu wybierania z optoelektronicznego na tensometryczny (dotykowy - analogicznie jak w KDC3000) pozwoliła na znaczną poprawę jakości działania w porównaniu z pierwowzorem KDC1803. W porównaniu z KDC1803, jak i KDC1804 - po raz kolejny zwiększono grubość zastosowanej blachy aż do 1,25 mm. Zwiększa to znacznie odporność mechaniczną klawiatury. Zastosowanie panelu dotykowego pozwoliło na dalsze udoskonalenie działania w porównaniu do istniejącego w poprzednim rozwiązaniu, które oparte było na wiązkach podczerwieni.

Panel klawiatury KDC1805 wyposażony jest w znaki Braille’a (jak KDC3000), dzięki czemu klawiatura KDC1805 jest przyjazna dla użytkowników z osłabionym wzrokiem lub niewidomych. Sposób jej działania pozwala na swobodny wybór cyfry poprzez wyczucie odpowiedniego znaku Braille’a palcem i następnie potwierdzenie jego wyboru przez wywarcie większego nacisku na klawiaturę. Klawiatura KDC1805 jest podświetlana, co znacznie poprawia komfort używania w nocy pozostałym użytkownikom. Klawiatura KDC1805 korzysta ze zintegrowanego oprogramowania wspólnego z KDC1804L. Dzięki temu dostępna jest jednolita instrukcja opisująca działanie i obsługę obu klawiatur. Jest to szczególnie ważne w przypadku chęci przeprowadzenia samej edycji danych.

KDC1805 posiada wbudowany fabrycznie czytnik identyfikatorów zbliżeniowych RFID. Antena czytnika ukryta jest pod klawiatura urządzenia i działa - w zależności od formy identyfikatora (może być to brelok lub karta) z odległości rzędu 3-7 cm. Możliwość modyfikacji oprogramowania w miejscu instalacji (wbudowany bootloader) pozwala na proste usuwanie ewentualnych błędów oprogramowania sterującego, a także na rozszerzanie funkcjonalności klawiatury (np. o nowe typy formatów czytania danych, zastosowanie identyfikatorów R/W itp.). KDC1805 może być także wyposażona (jest to opcja dostępna na zamówienie klienta) w czytnik dotykowych pastylek DALLAS, działający równolegle z czytnikiem RFID. Wbudowana pamięć pozwala na zapamiętanie około 1000 identyfikatorów obu rodzajów. Możliwa jest opcja zwiększenia pojemności pamięci do 2000 sztuk lub więcej. Zapamiętane identyfikatory mogą być dowolnie przypisywane do poszczególnych lokali. Jest także możliwość tworzenia grup lokali czy grup identyfikatorów. Każda taka grupa może być indywidualnie zarządzana, modyfikowana czy kasowana z pamięci. Nie ma ograniczenia w ilości identyfikatorów, przypisywanych do poszczególnych lokali. W skrajnym przypadku wszystkie 1000 zapamiętanych identyfikatorów może być zarządzane pod jednym numerem lokalu. 

Dodanie w urządzeniu (w standardzie) złącza karty microSD pozwala na łatwą archiwizację danych oraz modyfikację oprogramowania. Klawiatura KDC1805 posiada wbudowane funkcje edycyjne pozwalające na wygodne zarządzanie pamięcią. Dostęp do funkcji chroniony jest hasłem instalatora dokładnie takim samym, które używane jest jako dostęp do programowania modułu centrali (kod instalatora). Za pomocą tych funkcji można dodawać, usuwać, modyfikować i sprawdzać identyfikatory. Korzystanie z identyfikatora typu "MASTER-KEY" ułatwia dostęp do niektórych opcji - np. do dodawania identyfikatorów z przypisaniem ich do lokalu. "MASTER-KEY" jest definiowany przez instalatora, w momencie instalacji klawiatury. Z interesujących funkcji dodatkowych można wymienić automatyczne dodawanie identyfikatorów oparte na wykorzystaniu istniejącej w centrali funkcji zamka szyfrowego. Po uruchomieniu tej opcji (na określony czas, np. 24 godziny), klawiatura zapamiętuje jako prawidłowe te identyfikatory, które zostały użyte w połączeniu z poprawnym użyciem zamka szyfrowego przypisanego w danym lokalu. Funkcja ta wymaga jednak modyfikacji oprogramowania modułu centrali MCD1803 (do odrębnego zamówienia w naszej firmie). Klawiatura KDC1805 standardowo posiada 4-cyfrowy wyświetlacz LED o wysokości znaku 15mm. Zastosowany układ sterujący pozwala na automatyczne wykrycie rodzaju centrali sterującej pracą systemu - 3 lub 4 cyfrowej

dodaj do aktówki
XNie pokazuj powiadomieniaWażne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.