Zawartość Twojej aktówki

Klawiatura KDC3000

Klawiatura KDC3000Klawiatura KDC3000Klawiatura KDC3000Klawiatura KDC3000Klawiatura KDC3000Klawiatura KDC3000Klawiatura KDC3000Klawiatura KDC3000

Waga: 650g

Kolor: czarny, srebrny, złoty, złoty polerowany, oliwkowy, brązowy, inox, czerwony, niebieski, zielony

Napięcie zasilania: 12 do 24 DC

Pobór prądu: 400mA

Wymiary: 220x135x11 [mm]

Mocowanie: 4 wkręty z kołkami plastikowymi

Urządzenie posiada duży, podświetlany i czytelny wyświetlacz LCD, na którym można prezentować informację o elektronicznym spisie lokatorów i skróconą informację o sposobie korzystania z klawiatury (instrukcja obsługi).
Sam moduł klawiatury wykonany jest w formie panela dotykowego, o regulowanej czułości. Klawiatura jest podświetlana dla komfortu użytkowania w nocy, i dodatkowo oznakowana alfabetem Braile'a (zgodnie z wymaganiami UE).

 

Obudowa klawiatury wykonana jest z tłoczonego aluminium oraz elementów poliwęglanowych i dostępna w kilku wersjach kolorystycznych.

Wyróżnia ją niezwykle mała grubość, zaledwie 11mm - co pozwala to na stosowanie wyłącznie montażu natynkowego

KDC3000 przystosowana jest do eksploatacji w szerokim zakresie temperatur, dzięki zastosowaniu podgrzewanego wyświetlacza LCD. Moc używanego podgrzewania zależna jest od temperatury otoczenia.
Klawiatura KDC3000 jest kompatybilna z wszystkimi starszymi systemami 1803 i pochodnymi.

Wyposażona jest w interfejs USB, przez co w łatwy sposób można dokonywać aktualizacji oprogramowania, archiwizować parametry pracy oraz aktualizować i zmieniać listę lokatorów, a także wpływać na treść prezentowanej instrukcji obsługi, wyświetlanej na wyświetlaczu. Można więc w łatwy sposób tworzyć własne instrukcje, dopasowane do struktury instalacji.

Zastosowane oprogramowanie umożliwia obsługę wielu języków - w chwili obecnej dostępny jest język angielski, polski, węgierski oraz rosyjski. W przygotowaniu niemiecki oraz francuski.

Zegar czasu rzeczywistego w klawiaturze.
Informujemy, że jest możliwe zamówienie klawiatury KDC3000, wyposażonej w moduł zegara czasu rzeczywistego.


Dzięki temu dodatkowi jest możliwa prezentacja aktualnego czasu na wyświetlaczu klawiatury oraz szereg funkcji czasowych - harmonogramów działania.

Np. można w określone dni, w określonych godzinach zablokować działanie określonych grup identyfikatorów zbliżeniowych, albo zablokować dla określonych momentów - dzwonienie do zdefiniowanych lokali, bądź funkcję otwierania drzwi.

Obsługa harmonogramów jest bardzo prosta i oparta na interfejsie graficznym, z poziomu programowania klawiatury.
Załadowane harmonogramy działania można zapisać w komputerze, poprzez złącze USB w klawiaturze...
Dodanie funkcji zegara do starszych klawiatur jest możliwe, jednak wymaga dostarczenia klawiatury do naszego serwisu celem uzupełnienia.

Klawiatura KDC3000 posiada wbudowany czytnik kontroli dostępu (RFID), umiejscowiony bezpośrednio pod dotykowym panelem klawiatury. Zapewnia on odległość czytania identyfikatorów bezprzewodowych rzędu 50mm - w zależności od formy identyfikatora.

Wbudowana pamięć pozwala obsłużyć kilkaset identyfikatorów, w zależności od zawartości listy lokatorów. Większe ilości identyfikatorów są możliwe do obsługi po włożeniu do klawiatury - w przygotowane złącze - karty microSD (maksymalna pojemność 2GB)

Do każdego lokalu można przypisać dowolną ilość identyfikatorów. Możliwe jest także przypisanie identyfikatora do funkcji dzwonienia do lokalu - oznacza to, że w przypadku wykrycia takiego identyfikatora następuje połączenie z zaprogramowanym lokalem.

Zarządzanie identyfikatorami jest możliwe na kilka sposobów - zarówno z poziomu klawiatury kasety KDC3000, jak i poprzez złącze USB za pomocą specjalnego oprogramowania.

Dla wygody instalatorów można także wykorzystać funkcję "karty MASTER", dla szybkiego dodawania identyfikatorów, włącznie z przypisaniem ich do konkretnego lokalu.

Klawiatura KDC3000 standardowo posiada wbudowaną elektroniczną listę lokatorów. Umieszczone na liście nazwiska są wyświetlane w kolejności alfabetycznej, a intuicyjny system zakładek, pozwala na szybki dostęp do grup nazwisk, zaczynających się na litery alfabetu, uwidocznione na klawiaturze w sposób analogiczny, jak w telefonie komórkowym (np. litery abc, znajdują się pod cyfrą 2.)
Po wybraniu nazwiska lokatora z listy, można połączyć się z jego lokalem, bez znajomości numeru tego lokalu.

Lista lokatorów, może służyć nie tylko do identyfikowania oraz wyszukiwania lokatora na podstawie nazwiska, ale umożliwia także rozszerzenie możliwości centrali domofonowej 1803, o wybieranie numeru lokalu z - w zasadzie dowolnym - postfiksem literowym, a także o zamianę numeru wprowadzonego z klawiatury, na inny, obowiązujący w systemie.

Dla ułatwienia obsługi przez użytkownika - klawiatura KDC3000, w trakcie wprowadzania numeru dynamicznie wyświetla listę dostępnych numerów lokali, w których użyto postfiksu literowego - dzięki temu nie ma konieczności dodatkowych manipulacji na klawiaturze alfanumerycznej - wystarczy wybrać numer z podpowiadanej na wyświetlaczu listy.

Ze względu na wbudowaną w KDC3000 obsługę wielu języków, nazwiska na liście lokatorów mogą zawierać znaki obcojęzyczne - np. możliwe jest wpisanie nazwiska cyrylicą.

Oprogramowanie do współpracy klawiatury KDC3000 z komputerem znajduje się tutaj.

dodaj do aktówki
XNie pokazuj powiadomieniaWażne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.