Zawartość Twojej aktówki

Moduł MV4 - X/X

Moduł MV4 - X/X
Moduł wideo MV4-X/X - jest rozszerzeniem systemowym, pozwalającym na transmisję sygnałów wideo na duże odległości w systemach domofonowych PROEL. Głównym przeznaczeniem modułu jest praca jako rozszerzenie centrali BM-0900. Jednak jest też możliwe zastosowanie modułu jako samodzielnego elementu, np. dla zwiększenia długości linii wideo w pojedynczych systemach, czy też jako aktywnego przełącznika sygnałów z do 5 kamer, na jedno wyjście do magistrali monitorów. Sposób wykorzystania modułu jest zależny od lokalnych warunków, wymagań oraz inwencji instalatora.

Moduł MV-X/X jest wyposażony w:
- 4 równoległe tory wejścia/wyjścia magistrali różnicowej, służącej do łączenia odległych elementów systemu - np. budynków na osiedlu, wejść głównych z pozostałą częścią systemu itp.
- wejście na górze modułu dla bezpośredniego podłączenia do centrali domofonu - bazy modułowej MB-0900
- najmniej 1 wyjście sygnału wideo, bezpośrednio sterujące magistralą AV do aparatów i monitorów (analogicznie, jak w rozdzielaczach).
- *wejście kamery lokalnej - w wersji 5/4.
- *dwa wyjścia magistrali cyfrowej - co dzięki funkcjonalności mostka dla danych cyfrowych pozwala na tworzenie separowanych odcinków sieci. Dzięki tej funkcji można znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo zwarcia głównej magistrali danych - przez co ewentualne uszkodzenie czy zwarcie odcinka linii, łączącej klawiaturę z systemem nie będzie wpływało na działanie reszty systemu

Moduł MV4-X/X obsługuje do 4 kanałów wideo, na odległości do 1000 m. Zastosowany układ parametrycznego strojenia pasma zapewnia optymalne dopasowanie parametrów elektrycznych każdego toru wideo do lokalnych warunków, uwzględniając odległości oraz rodzaj przewodu. Dobór odpowiedniego strojenia torów wideo wykonywany jest podczas uruchomienia systemu i dobierany oddzielnie, dla każdego przewidywanego kierunku łączności. Ustawienia te są zapamiętywane w centrali sterującej domofonu i używane w zależności od potrzeb.
Zajmowanie kanałów wideo następuje dynamicznie, przez centralę sterującą i jest analogiczny, jak w przypadku modułów audio MA4-XX. Przy współpracy z modułem audio MA4-XX domyślnie zajmowane są równolegle tory wideo, a takich samych numerach jak tory audio (praca równoległa). Poprzez odpowiednie ustawienia można jednak zmienić sposób zajmowania torów sygnałowych, np. rezerwując jeden z nich dl określonego kierunku łączności.


dodaj do aktówki
XNie pokazuj powiadomieniaWażne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.