Zawartość Twojej aktówki

Rozszerzenie modułu CA3000 4-5-6

Rozszerzenie modułu CA3000 4-5-6Rozszerzenie modułu CA3000 4-5-6Rozszerzenie modułu CA3000 4-5-6

Urządzenie łączy w sobie zalety cyfrowej klawiatury zewnętrznej KDC3000 ze wszystkimi jej możliwościami, wraz z prostotą układową systemów analogowych. Moduł ten swoje główne zastosowanie znajduje w serwisie istniejących w budynku domofonów analogowych (w zasadzie dowolnego typu), dodając do systemu wszystkie udogodnienia domofonu cyfrowego. Moduł ten zapewnia również współpracę klawiatury KDC3000 z kartami zbliżeniowym, zachowując przy tym system słuchawek analogowych, a także istniejącą sieć przewodową (oczywiście pod warunkiem jej sprawności). Daje to wielkie możliwości oszczędności finansowych - nie ma potrzeby zmiany słuchawek w mieszkaniach na słuchawki w pełni cyfrowe (tj. wyposażone w wewnętrzny dekoder), natomiast z punktu widzenia użytkownika - system wygląda i działa jak w pełni cyfrowy.

Moduł domofonu CA3000 zawiera zintegrowany zasilacz i obsługuje do 5 słuchawek analogowych. Większa ilość słuchawek jest możliwa do obsługi poprzez moduły rozszerzenia CA3000R, każdy obsługujący 10 słuchawek. Maksymalnie, w standardowym rozwiązaniu - do jednej bazy domofonu CA3000 można podłączyć do 16 modułów rozszerzenia CA3000R - uzyskując tym samym system domofonów z maksimum 165 słuchawkami. 
Moduł CA3000, jak również moduły rozszerzenia CA3000R przeznaczone są do montażu na standardowej szynie DIN - 35mm i mają szerokość odpowiednio 4 modułów DIN dla bazy CA3000 oraz 2 modułów DIN dla rozszerzenia CA3000R. Zasilacz, jak również wyjścia zasilające klawiaturę KDC3000 i rygiel elektromagnetyczny są zabezpieczone przed zwarciami poprzez bezpieczniki polimerowe wielokrotnego użytku. W przypadku wystąpienia zwarcia w obwodzie napięcie jest od niego odcinane. Po usunięciu zwarcia bezpiecznik pozwala na ponowne zasilenie obwodu. 

Nowością w stosunku do standardowych rozwiązań analogowych jest możliwość regulacji głośności sygnału wywołania. Regulacja ta jest możliwa zarówno w stosunku do całości systemu (regulacja nastaw globalnych), jak i dla indywidualnych lokali. Co więcej, poszczególni lokatorzy mogą sami dokonać wyboru głośności, w zależności od indywidualnych preferencji. Regulacja jest dostępna zarówno z poziomu klawiatury sterującej, jak i ze słuchawki zainstalowanej w mieszkaniu.

Moduły CA3000 są dostępne dla 3 najpopularniejszych na rynku systemów domofonów analogowych. Są to systemy typu "4-5-6 przewodów", gdzie występują wspólne przewody mikrofonu i słuchawki, a do sygnału wywołania używany jest odrębny przewód na każde mieszkanie (czyli systemy 5+1, 4+1 lub 3+1).
CA3000 obsługuje wszelkie rodzaje wyzwalania rygla - od odrębnych 2 przewodów dedykowanych do przycisku rygla, aż do sterowania ryglem poprzez zwieranie linii mikrofonu.

Drugą rodziną systemów analogowych, obsługiwanych przez CA3000 są systemy typu CYFRAL. Są to systemy rodzaju 1+n. Te systemy dzielą się z kolei na dwa podsystemy - "Cyfral-BARTAR" oraz "TCL". Obydwa systemy mogą być obsługiwane przez moduł CA3000. Oczywiście do każdego z w/w systemów jest dedykowany odpowiedni typ modułu CA3000.

dodaj do aktówki
XNie pokazuj powiadomieniaWażne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.