Zawartość Twojej aktówki

Klawiatura KDC3100V

Klawiatura KDC3100V

Waga: 650g

Kolor: czarny, srebrny, złoty, złoty polerowany, oliwkowy, brązowy, inox, czerwony, niebieski, zielony

Napięcie zasilania: 12 do 24 DC

Pobór prądu: 400mA

Wymiary: 220x135x11 [mm]

Mocowanie: 4 wkręty z kołkami plastikowymi

Kaseta w tej wersji posiada cechy funkcjonalne kasety KDC3100. Różnica polega na wyposażeniu jej w moduł kamery wraz z układem oświetlenia obszaru przed kamerą.

 

Urządzenie posiada duży, podświetlany i czytelny wyświetlacz LCD, na którym można prezentować informację o elektronicznym spisie lokatorów i skróconą informację o sposobie korzystania z klawiatury (instrukcja obsługi).
Sam moduł klawiatury wykonany jest w formie panela dotykowego, o regulowanej czułości. Klawiatura jest podświetlana dla komfortu użytkowania w nocy, i dodatkowo oznakowana alfabetem Braile'a (zgodnie z wymaganiami UE).

Obudowa klawiatury wykonana jest z tłoczonego aluminium oraz elementów poliwęglanowych i dostępna w kilku wersjach kolorystycznych.

Wyróżnia ją niezwykle mała grubość, zaledwie 11mm - co pozwala to na stosowanie wyłącznie montażu natynkowego

KDC3100 przystosowana jest do eksploatacji w szerokim zakresie temperatur, dzięki zastosowaniu podgrzewanego wyświetlacza LCD. Moc używanego podgrzewania zależna jest od temperatury otoczenia.
Klawiatura KDC3100 jest kompatybilna z wszystkimi starszymi systemami 1803 i pochodnymi.

Wyposażona jest w interfejs USB, przez co w łatwy sposób można dokonywać aktualizacji oprogramowania, archiwizować parametry pracy oraz aktualizować i zmieniać listę lokatorów, a także wpływać na treść prezentowanej instrukcji obsługi, wyświetlanej na wyświetlaczu. Można więc w łatwy sposób tworzyć własne instrukcje, dopasowane do struktury instalacji.

Zastosowane oprogramowanie umożliwia obsługę wielu języków - w chwili obecnej dostępny jest język angielski, polski, węgierski oraz rosyjski. W przygotowaniu niemiecki oraz francuski.

Klawiatura KDC1000 posiada wbudowany czytnik kontroli dostępu (RFID), umiejscowiony bezpośrednio pod dotykowym panelem klawiatury. Zapewnia on odległość czytania identyfikatorów bezprzewodowych rzędu 50mm - w zależności od formy identyfikatora.

Wbudowana pamięć pozwala obsłużyć kilkaset identyfikatorów, w zależności od zawartości listy lokatorów. Większe ilości identyfikatorów są możliwe do obsługi po włożeniu do klawiatury - w przygotowane złącze - karty microSD (maksymalna pojemność 2GB)

Do każdego lokalu można przypisać dowolną ilość identyfikatorów. Możliwe jest także przypisanie identyfikatora do funkcji dzwonienia do lokalu - oznacza to, że w przypadku wykrycia takiego identyfikatora następuje połączenie z zaprogramowanym lokalem.

Zarządzanie identyfikatorami jest możliwe na kilka sposobów - zarówno z poziomu klawiatury kasety KDC3100, jak i poprzez złącze USB za pomocą specjalnego oprogramowania.

Dla wygody instalatorów można także wykorzystać funkcję "karty MASTER", dla szybkiego dodawania identyfikatorów, włącznie z przypisaniem ich do konkretnego lokalu.

Klawiatura KDC3100 standardowo posiada wbudowaną elektroniczną listę lokatorów. Umieszczone na liście nazwiska są wyświetlane w kolejności alfabetycznej, a intuicyjny system zakładek, pozwala na szybki dostęp do grup nazwisk, zaczynających się na litery alfabetu, uwidocznione na klawiaturze w sposób analogiczny, jak w telefonie komórkowym (np. litery abc, znajdują się pod cyfrą 2.)
Po wybraniu nazwiska lokatora z listy, można połączyć się z jego lokalem, bez znajomości numeru tego lokalu.

Lista lokatorów, może służyć nie tylko do identyfikowania oraz wyszukiwania lokatora na podstawie nazwiska, ale umożliwia także rozszerzenie możliwości centrali domofonowej 1803, o wybieranie numeru lokalu z - w zasadzie dowolnym - postfiksem literowym, a także o zamianę numeru wprowadzonego z klawiatury, na inny, obowiązujący w systemie.

Dla ułatwienia obsługi przez użytkownika - klawiatura KDC3100, w trakcie wprowadzania numeru dynamicznie wyświetla listę dostępnych numerów lokali, w których użyto postfiksu literowego - dzięki temu nie ma konieczności dodatkowych manipulacji na klawiaturze alfanumerycznej - wystarczy wybrać numer z podpowiadanej na wyświetlaczu listy.

Ze względu na wbudowaną w KDC3100 obsługę wielu języków, nazwiska na liście lokatorów mogą zawierać znaki obcojęzyczne - np. możliwe jest wpisanie nazwiska cyrylicą.

Oprogramowanie do współpracy klawiatury KDC3100 z komputerem znajduje się tutaj.

dodaj do aktówki
XNie pokazuj powiadomieniaWażne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.