Zawartość Twojej aktówki

Klawiatura KDC3100V

Klawiatura KDC3100VKlawiatura KDC3100VKlawiatura KDC3100VKlawiatura KDC3100V

Waga: 650g

Kolor: czarny, srebrny, złoty, złoty polerowany, oliwkowy, brązowy, inox, czerwony, niebieski, zielony

Napięcie zasilania: 12 do 24 DC

Pobór prądu: 400mA

Wymiary: 225x143x11 [mm]

Mocowanie: 4 wkręty z kołkami plastikowymi

Klawiatura KDC3100V posiada cechy funkcjonalne kasety KDC3100. Różnica polega na wyposażeniu jej w moduł kamery wraz z układem oświetlenia obszaru przed kamerą. Urządzenie posiada duży, podświetlany i czytelny wyświetlacz LCD, na którym można prezentować informację o elektronicznym spisie lokatorów i skróconą informację o sposobie korzystania z klawiatury (instrukcję obsługi). 

Sam moduł klawiatury wykonany jest w formie panelu dotykowego o regulowanej czułości. Klawiatura jest podświetlana dla komfortu użytkowania w nocy i dodatkowo oznakowana alfabetem Braille’a (zgodnie z wymaganiami UE). Obudowa klawiatury wykonana jest z tłoczonego aluminium oraz elementów poliwęglanowych i dostępna w kilku wersjach kolorystycznych.

Wyróżnia ją wyjątkowo niewielka grubość - zaledwie 11mm - co pozwala to na stosowanie wyłącznie montażu natynkowego. KDC3100V przystosowana jest do eksploatacji w szerokim zakresie temperatur, dzięki zastosowaniu podgrzewanego wyświetlacza LCD. Moc używanego podgrzewania zależna jest od temperatury otoczenia.

Klawiatura KDC3100 jest kompatybilna ze wszystkimi starszymi systemami 1803 i pochodnymi. Wyposażona jest w interfejs USB, przez co w łatwy sposób można dokonywać aktualizacji oprogramowania, archiwizować parametry pracy oraz aktualizować i zmieniać listę lokatorów, a także wpływać na treść prezentowanej instrukcji obsługi wyświetlanej na wyświetlaczu. Można więc w łatwy sposób tworzyć własne instrukcje, dopasowane do struktury instalacji. Zastosowane oprogramowanie umożliwia obsługę wielu języków - w chwili obecnej dostępny jest język: angielski, polski, węgierski oraz rosyjski. W przygotowaniu są języki: niemiecki oraz francuski.

Klawiatura KDC3100V posiada wbudowany czytnik kontroli dostępu (RFID), umiejscowiony bezpośrednio pod dotykowym panelem klawiatury. Zapewnia on odległość czytania identyfikatorów bezprzewodowych rzędu 50mm - w zależności od formy identyfikatora. Wbudowana pamięć pozwala obsłużyć kilkaset identyfikatorów, w zależności od zawartości listy lokatorów. Większe ilości identyfikatorów są możliwe do obsługi po włożeniu do klawiatury - w przygotowane złącze - karty microSD (maksymalna pojemność 2GB). Do każdego lokalu można przypisać dowolną ilość identyfikatorów. Możliwe jest także przypisanie identyfikatora do funkcji dzwonienia do lokalu, co oznacza, że w przypadku wykrycia takiego identyfikatora następuje połączenie z zaprogramowanym lokalem. Zarządzanie identyfikatorami jest możliwe na kilka sposobów - zarówno z poziomu klawiatury kasety KDC3100V, jak i poprzez złącze USB za pomocą specjalnego oprogramowania. Dla wygody instalatorów można także wykorzystać funkcję "karty MASTER", dla szybkiego dodawania identyfikatorów, włącznie z przypisaniem ich do konkretnego lokalu.

Klawiatura KDC3100V standardowo posiada wbudowaną elektroniczną listę lokatorów. Umieszczone na liście nazwiska są wyświetlane w kolejności alfabetycznej, a intuicyjny system zakładek pozwala na szybki dostęp do grup nazwisk zaczynających się na litery alfabetu, które są uwidocznione na klawiaturze w sposób analogiczny, jak w telefonie komórkowym (np. litery abc, znajdują się pod cyfrą 2). Po wybraniu nazwiska lokatora z listy można połączyć się z jego lokalem bez znajomości numeru tego lokalu. Lista lokatorów może służyć nie tylko do identyfikowania oraz wyszukiwania lokatora na podstawie nazwiska, ale umożliwia także rozszerzenie możliwości centrali domofonowej 1803 o wybieranie numeru lokalu z (w zasadzie dowolnym) postfiksem literowym, a także o zamianę numeru wprowadzonego z klawiatury na inny, obowiązujący w systemie. Dla ułatwienia obsługi przez użytkownika klawiatura KDC3100V w trakcie wprowadzania numeru dynamicznie wyświetla listę dostępnych numerów lokali, w których użyto postfiksu literowego - dzięki temu nie ma konieczności dodatkowych manipulacji na klawiaturze alfanumerycznej. Wystarczy wybrać numer z podpowiadanej na wyświetlaczu listy. Ze względu na wbudowaną w KDC3100V obsługę wielu języków nazwiska na liście lokatorów mogą zawierać znaki obcojęzyczne np.: możliwe jest wpisanie nazwiska cyrylicą.

dodaj do aktówki
XNie pokazuj powiadomieniaWażne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.